שאלות נפוצות


מי תורם נופש בחינם?
בעלי צימרים, בתי הארחה ובתי מלון מכל רחבי הארץ, בעלי לב רחב ונדיב, המבקשים לתרום לחולי סרטן, כדי לתת להם פסק זמן חיוני לנוח, ליהנות ולאגור כוחות, יחד עם בני משפחה.
למה לתרום נופש בחינם?
כבעל/ת צימר, בית האחרה ובית מלון, בודאי יש ימים ושבועות בהם החדרים אינם מוזמנים ובשימוש, יש תקופות עמוסות, ותקופות פחות עמוסות. אנחנו נותנים לכם הזדמנות להעניק חוויה איכותית של פסק זמן חוויתי לגוף ולנפש לחולי סרטן, מחלה שלעתים קרובות גובה מחיר כבד הן כספי והן חברתי ואישי.
מי הם האורחים הזוכים לנופש והאם הם בריאים מספיק ליהנות מהנופש?
רפא-נא נועד לנשים, גברים וילדים שהם מטופלים אונקולוגיים בהווה או שסיימו טיפולים בשנה האחרונה. כל אורח חיב לספק אישור מרופא שהוא/היא מספיק בריאים לצאת לנופש בארץ.
איזה צימר, בית הארחה, בית מלון מתאים לתרומה?
כל צימר, בית הארחה ובין מלון, בכל מקום בארץ מתאים לתרומה של נופשים, בין אם זה מתאים רק לבני זוג בלבד, או גם למשפחות עם ילדים, למשפחה מורחבת, עם או בלי ארוחת בוקר.
האם התרומה מוכרת לצורכי מס הכנסה?
כן. יש לנו מעמד של "מוסד ציבורי" ואנו יכולים לתת קבלות הניתנות לקיזוז במס (פטור ע"פ סעיף 46), גם עבור תרומות בעין של השווי של ימי נופש.
איזה בטחונות יקבלו המארחים במקרה של נזקים?
רפא-נא רק גורם מקשר בין האורח ובעל העסק. כל הביטחונות שבעל העסק נוהג לקחת מכל אורח רגיל, יש לקחת גם מהאורח שנשלח דרך רפא-נא.

חזרה לראש העמוד